Fogyassz megfelelő mennyiségű rostot! A napi ajánlott rostbevitel felnőttek esetében 25-30 g. Ezt érdemes fokozatosan emelni, hogy hozzászokjon a szervezet. Építsd be változatosan az étrendedbe a gyümölcsöket, zöldségeket, teljes értékű gabonaféléket, olajos magvakat és dióféléket, hiszen ezeknek a nyersanyagoknak mind jelentős a rosttartalmuk.
Igyál elegendő mennyiségű folyadéot! A hidratáltság a jó emésztés szempontjából is elengedhetetlen. A víz segíti a tápanyagok felszívódását, a bélmozgások normális működését és a salakanyagok ürülését.
Kerüld a túlzottan zsíros és feldolgozott ételeket! A bőolajban sültek, a gyorséttermi ételek, a magas zsír-és cukortartalmú édességek, valamint a sós nassolnivalók megterhelik az emésztőrendszert, lassítják az emésztést, növelik a gyomorégés és a hasi diszkomfort érzet kialakulásának kockázatát. A nagy mennyiségű cukor és só, a mesterséges adalékanyagok, tartósítószerek és a feldolgozott élelmiszerekben található transz-zsírok negatívan befolyásolhatják a bélflóra egyensúlyát és további emésztési panaszokhoz vezethetnek.
Étkezz lassan és rágd meg jól a falatot! Az ételeket lassan, nyugodt körülmények között fogyaszd el. Ez segíti az emésztőnedvek termelődését és hatékonyabb funkcionálását.
Köss barátságot a probiotikumokkal! Az étrendben szereplő probiotikus élelmiszerek, mint a savanyú káposzta, fermentált zöldségek, kovászos kenyér, tempeh, kimchi, kombucha stb. segíthetnek helyreállítani a bélflóra egyensúlyát.