A modern életmódunk és táplálkozásunk következtében már egyre több ember küzd valamilyen hormonális problémával. Amikor hormonális problémáról beszélünk, akkor a 3 fő terület, amit érint: az emésztőrendszer, a bőr és egyéb külső jegyek, valamint a mentális problémák is erős intő jelek lehetnek. A tünetek elég szerteágazóak lehetnek és egy-egy tünet több probléma esetén is megjelenhet, így elég nehéz őket azonosítani.
A leggyakoribb tünetek az emésztőrendszeri problémák, amik pajzsmirigy problémák, vagy nőknél akár női hormon rendszerbeli eltérés kapcsán is felmerülhetnek.
Szintén gyakori tünet a bőrprobléma, mint a pattanások vagy az ekcéma, amik szintén a hormonjainkkal lehetnek kapcsolatban, például nők esetén az ösztrogén dominancia vagy a policisztás ovárium szindróma gyakori velejárója.
Talán a leggyakoribb, amivel a hozzá fordulók felkeresnek az a túlsúly, ami amellett, hogy adódhat szimplán egy táplálkozásbeli hibából hormonális háttere is lehet. Ilyen például az inzulin rezisztencia, a pajzsmirigy alulműködés, vagy a mellékvese kifáradás.
Ezen kívül még nagyon gyakoriak a terméketlenségi problémák is, amik nőknél az ösztrogén, progeszteron, valamint a prolaktin hormonok elcsúszában jelenik, meg. Szintén lehet a hátterében inzulinrezisztencia, policisztás ovárium szindróma, vagy pajzsmirigy alulműködés is, illetve férfiaknál a tesztoszteron szintben való eltérések is okozhatnak problémát.
A krónikus stressz is ma már mindenkit érint, ami a kortizol (stressz hormon) szintjének eltérését vonja maga után, a koritizol pedig az egész hormonrendszerre hatással van, így ez is boríthatja a rendszert és galibákat okozhato hormonális téren.