Az egyre inaktívabb életmód (ezáltal alacsonyabb napi kalóriaszükséglet) és a talajok kimerültsége miatt, valamint az egyre több hormonális probléma miatt (amik egyik fő oka a tápanyaghiány) a klienseim és saját tapasztalatom alapján is azt látom, hogy ma már szinte minden esetben szükség van bizonyos mennyiségű táplálékkiegészítőre.
Amik a legtöbb esetben szükségesek, az a D3-vitamin, amit már nem is vitaminként, hanem hormonszerű anyagként tartanak számon és érdemes nagyobb dózisban pótolni, főleg téli időszakban, amikor a napsütéses órák száma kevés (a D3 vitamint a szervezetünk a nap hatására tudja szintetizálni). Minimum a 4000NE, de terápiás célokkal akár 10.000NE-ig is fel lehet vinni időszakosan.
A másik nagyon fontos kiegészítő a C vitamin. Ez a szervezetünk első számú antioxidánsa és az immunrendszerünk megfelelő működéséhez is elengedhetetlen. Szintén változó lehet a napi szükséglet, de tapasztalataim szerint 1000-5000 mg között mozog a javasolt dózis.
Magnézium. Több, mint 300 féle folyamatban vesz részt a szervezetben, továbbá a szervezet stresszel szembeni megküzdésében is nagy segítségünkre van, tehát ma már mindenkinek szüksége van rá emiatt nagyobb dózisban. Az irányadó beviteli egység 400 mg elemi magnézium.
Ezen kívül az omega-3 is szinte minden esetben szükséges lehet, ami szervezetben lévő krónikus gyulladások megelőzésében, valamint visszafordításában vesz részt, továbbá fontos szerepe van a tápanyagok sejt szintű felszívódásában és az agyunk megfelelő működésében is.