A dolog sajnos nem ilyen egyszerű, mivel nincs 2 egyforma ember, nincs 2 egyforma genetika, emésztőrendszer, élethelyzet, mentális állapot, így nem lehet sablonok alapján dolgozni.
Nagyon gyakori tovább az is, hogy több hormonális probléma is jelen van egyszerre, így azok együttes figyelembevételével kell kialakítani az adott kliens számára az étkezési és életmódbeli elveket.
Az egyes alapanyagok, kiegészítők és egyéb hatóanyagok esetén is lehetnek egyéni érzékenységek, illetve az ételek esetén fontos figyelembe venni az allergiák és intoleranciák jelenlétét is, ami szintén módosítani fogja a protokollt!
Azt is jó, ha tudod, hogy egy terápiát étkezésnek több szakasza is van, eleinte szigorúbb elvek szükségesek annak érdekében, hogy minél hamarabb tudjunk pozitív változásokat elérni, majd később ezen elveken lehet lazítani, vissza lehet vezetni bizonyos ételcsoportokat és adott esetben el lehet hagyni bizonyos kiegészítőket. Jelenleg én már ebben a lazább, fenntartó szakaszban vagyok, így lehetséges, hogy olyan ételeket is fogyaszthatok, amiket te kezdetben még nem. Emiatt sem érdemes az én (vagy akár más) étrendjéhez hasonlítgatnod a sajátodat, mert nem tudhatod, hogy ő hol tart és mi a célja. Fontos, hogy tudd, hogy nincs olan, hogy ,,jó” vagy ,,rossz” étel, csak olyan van, hogy a célodat támogató és nem támogató/hátráltató étel, ami lehet hosszú távú, vagy akár időszakos is!